Jeden z najpopularniejszych autorów w Polsce – Remigiusz Mróz

Polski rynek literacki prężnie się rozwija udowadniając, że ma do zaoferowania naprawdę wiele i że książki ukazujące się w kraju stanowią solidną konkurencję dla zagranicznych odpowiedników. Nie brakuje autorów, którzy zbudowali swoją rozpoznawalność poprzez lekkie pióro, umiejętność konstruowania nieszablonowej fabuły oraz zdolność do kreowania autentycznych bohaterów. Jednym z nich jest Remigiusz Mróz.

Znane nazwisko ze świata polskiego kryminału

Ten pisarz ma w swoim artystycznym dorobku liczne kryminały i thrillery, które doczekały się miana bestsellera. Ich największe atuty to stopniowo budowane napięcie i nieoczekiwane zwroty akcji sprawiające, że od lektury trudno jest się oderwać. Mróz pochodzi z Opola, a w wielu swoich powieściach zabiera czytelników w podróż po tym właśnie mieście, prezentując je w ciekawy, pobudzający wyobraźnię sposób. Zdobyte wykształcenie prawnicze także znajduje odzwierciedlenie w jego historiach. Znakomitym przykładem jest seria poświęcona Chyłce – ambitnej, odważnej prawniczce o silnym charakterze i zamiłowaniu do podejmowania kontrowersyjnych decyzji. Cykl spotkał się z tak ciepłym przyjęciem odbiorców, że stał się inspiracją do nakręcenia serialu w gwiazdorskiej obsadzie. Do najgłośniejszych tytułów autora należą: “Ekspozycja”, “Nieodnaleziona”, “Behawiorysta” oraz “Wieża milczenia”.

Interesujące powieści dla czytelników w różnym wieku

Remigiusz Mróz pisze książki, które przypadają do gustu osobom w różnym wieku i o rozmaitych zainteresowaniach. Nie dziwi więc to, że systematycznie znajdują się na listach najchętniej kupowanych pozycji w wielu księgarniach. Przetłumaczono je również na takie języki obce jak: czeski, węgierski, niemiecki, a nawet japoński! Autora doceniają nie tylko jego wierni fani ale i krytycy oraz branża wydawnicza, otrzymał bowiem sporo nominacji do prestiżowych nagród, a przeprowadzone przez Bibliotekę Narodową badania dowiodły, że przez pewien czas był pisarzem cieszącym się w Polsce największą popularnością.