Remigiusz Mróz – od prawnika do pisarza

Remigiusz Mróz jest znany w Polsce, ale nie tylko. Jego twórczość dotarła także poza granice naszego kraju, a autor zyskał dużą popularność. Kim jest Remigiusz Mróz? Skąd pochodzi? Jaki zawód wykonuje? Jak rozpoczęła się jego kariera? Jaka jest jego twórczość? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Ukończona szkoła

Remigiusz Mróz to polski pisarz, który z wykształcenia jest prawnikiem. Urodził się 15 stycznia 1987 roku. Miasto jego urodzenia to Opole. Wiele lat swojego życia Mróz spędził w tym mieście i to właśnie tam ukończył szkołę średnią. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego. Po szkole średniej wyprowadził się z rodzinnego miasta i przeniósł do Warszawy, gdzie podjął studia na wydziale prawa. Rozpoczął naukę w Akademii Leona Koźmińskiego. Jako student był bardzo skrupulatny i dokładny. Do nauki podchodził odpowiedzialnie. Dzięki temu pisarz ukończył studia prawnicze z wyróżnieniem. Remigiusz Mróz jest autorem rozprawy “Cyfryzacja sfery władztwa publicznego”. Napisał ją pod kierunkiem Jana Wawrzyniaka. Praca ta pozwoliła mu zostać doktorem nauk prawnych. 

Remigiusz Mróz (najchętniej kupowane) jako pisarz

Remigiusz Mróz zaczął pisać jeszcze przed obroną. Miało to miejsce w roku 2013. Pisarska kariera Mroza jest dość zróżnicowana. Ma na swoim koncie kryminały oraz powieści science fiction. W jego książkach pojawiają się również wątki historyczne. Często wykorzystuje także swoje prawnicze doświadczenie, szczególnie tworząc główne postaci swoich książek jak choćby Joannę Chyłkę. Ma na swoim koncie kilka serii, które zyskały duże grono czytelników, a fani wciąż czekają na kolejne części. Najdłuższym cyklem książek napisanym prze Mroza jest właśnie seria o prawniczce Joannie Chyłce, która ma już kilkanaście tomów. Napisał także dwie powieści poruszające wątki science fiction. Ich tytuły to: “Chór zaginionych głosów” oraz “Echo z otchłani”. Remigiusz Mróz jest znany także jako Ove Løgmansbø. Jest to pseudonim pisarza, pod którym wydał trzy książki o tytułach: “Połów”, “Enklawa” oraz “Prom”.